تبلیغات
«پورتال تفریحی ته دیگ»شركت اپل به دختر ایرانی ipad نفروخت...

سحر ثابت یك دختر ایرانی 19 ساله ساكن ایالت جورجیای آمریكا است كه وقتی به فروشگاه اپل برای خرید یك دستگاه ipad  مراجعه كرد با این جمله فروشنده مواجه شد:«كشور آمریكا با ایران رابطه خوبی ندارد بنا بر این ما نمیتوانیم  به شما چیزی بفروشیم.»

این در حالی است که وزارت دارایی آمریکا می گوید صرف فارسی زبان بودن و ایرانی بودن دلیل نمی شود که کسی نتواند از اپل یا هر فروشگاه دیگری در آمریکا خرید کند. البته "مادامی که این وسیله در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد."

ماجرا از این جا شروع می شود که سحر و شوهرخاله‌اش آی‌پدی که می خواهند بخرند را انتخاب می کنند و وقت پول دادن که می‌رسد، سحر به فارسی از شوهر خاله‌اش قیمت را می‌پرسد.
 فروشنده که منتظر گرفتن پول بود، زبانی ناآشنا را می شنود و از او می پرسد که آنها چه زبانی حرف می زنند: "سحر گفت فارسی. گفت ما ایرانی هستیم."در همین حال فروشنده به او جواب میدهد:«كشور آمریكا با ایران رابطه خوبی ندارد بنا بر این ما نمیتوانیم  به شما چیزی بفروشیم.» سحر دوباره وارد فروشگاه میشود و اینبار فروشنده دستور العملی را جلوی او میگذارد كه طبق آن نمیتواند ipad به سحر بفروشد.سحر دوباره از فروشگاه خارج میشود و ایبار به شركت اپل زنگ میزند و میگوید كه او شهروند آمریكایی است و میخواهد یك دستگاه ipad بخرد.اما در كمال نا باوری شركت اپل تلفن را قطع میكنه

در دستورالعمل شرکت اپل آمده بود که فروش محصولات این شرکت به کوبا هم ممنوع است. سحر می گوید: "اما کسی متوجه نمی شود که چه کسی کوبایی است. چون خیلی های دیگر هم اسپانیایی حرف می زنند."
 بعد به شرکت اپل تلفن می کند و ماجرا را برایشان شرح می دهد. آنها عذرخواهی می کنند و به او توصیه می کنند که آی‌پد را اینترنتی بخرد تا مجبور نباشد با کارکنان فروشگاه مواجه شود.

چه دنیایی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

                     نظر

                          یادتون 

                   نره
ادامه مطلب
ساعت ارسال ساعت 00 و 27 دقیقه و 21 ثانیه نویسنده: خشایار خادمی نظر: ()

نویسندگان

آمار بازدید کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
آمار مطالب تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات