تبلیغات
«پورتال تفریحی ته دیگ»

یك دانشجو كه دوره تحصیلات دانشگاهی را شروع می كند در طول سال های دبستان و دبیرستان بیش از 22000 ساعت وقت صرف درس خواندن كرده است. این زمان را می توان با بكارگیری مهارتهای پویای مطالعه تا حد قابل ملاحظه ای كاهش داد. ولی به اكثر محصلین به هیچ وجه واقعا آموزش داده نمی شود كه چگونه درس بخوانند. این فرایندی كه انتظار می رود آنها بخودی خود یاد بگیرند.

درس خواندن موثر و صحیح صرفا خواندن خط كشی زیر خطوط و دوباره خوانی نیست. فرایند جدید شما در درس خواندن شامل خواندن/ نوشتن/ فكر كردن و یادآوری خواهد بود. این امر مبتنی بر فرایند یادگیری مرحله ای است و عملا در مقایسه با روش درس خواندن قدیمی شما وقت كمتری می گیرد. در آغاز ممكن است به نظر برسد كه این روش جدید وقت بیشتری می گیرد ولی هر مرحله آن وقت كمی را گرفته و چون روشی بسیار سازمان یافته و منسجم است در موقع امتحان مطالب را بهتر بخاطر می آورید.

این امر مكررا توسط دانشجویان و دانش آموزان به اثبات رسیده است كه خواندن و یادآوری خیلی موثرتر از این است كه تمامی وقت خود را صرف خواندن و علامت گذاری نكات و واژه های مهم نمائیم. تنها راه یادگیری این است كه فعالانه درگیر جذب و تلفیق مطلب شوید. درس خواندن یك فرایند با تحرك و پویا است نه یك فرایند انفعالی و بی تحرك.

ادامه مطلب
ساعت ارسال ساعت 22 و 43 دقیقه و 12 ثانیه نویسنده: خشایار خادمی نظر: ()

نویسندگان

آمار بازدید کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
آمار مطالب تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات